Pakiet aplikacji
do pracy w chmurze

Pozwól swojemu zespołowi 
na współpracę z dowolnego miejsca 

Wypełnij formularz i otrzymaj indywidualną wycenę

Poznaj wycenę dla swojej firmy
PRACA W CHMURZE

Cyfryzacja pozwala Twojej firmie osiągać lepsze wyniki

COVID-19 sprawił, że wiele firm musiało zacząć myśleć o cyfryzacji wcześniej, niż planowało. Nie jest to jednak rozwiązanie tylko na czas pandemii – przeniesienie firmy do chmury niesie długofalowe korzyści, które będą odczuwalne nawet, kiedy pracownicy wrócą do biur. Lepsza komunikacja i organizacja pracy, dostęp do nowych narzędzi i automatyzacja licznych procesów firmowych to korzyści, które pozwalają zaoszczędzić czas i działać wydajniej. Zauważą to nie tylko Twoi pracownicy, ale również klienci. 

Poznaj wycenę dla swojej firmy
Czat, rozmowy
i spotkania
1 TB miejsca na
pliki w chmurze
Pakiet aplikacji
Microsoft Office
Poczta e-mail
i kalendarz

Zaawansowane aplikacje do pracy zdalnej i biurowej

W ramach pakietu Microsoft 365 Business Premium otrzymujesz dostęp do wszystkich aplikacji biurowych Microsoft Office, zawsze w aktualnej wersji. To nie tylko klasyczny Word, Excel czy PowerPoint, ale również szereg zaawansowanych aplikacji w chmurze, które pozwolą Twojej firmie lepiej zorganizować pracę i skutecznie działać zarówno w biurze, jak i w warunkach zdalnych. Najważniejsze z tych narzędzi wyróżniliśmy poniżej.

Outlook to skrzynka e-mail, kalendarz i kontakty dostępne w jednym miejscu. Integracja z innymi usługami Microsoft pozwala w łatwy sposób organizować pracę, zapisywać ważne informacje i planować spotkania. Aplikacja szyfruje poufne dane i chroni użytkowników przed klikaniem w niebezpieczne linki.

Teams to najwyższej klasy narzędzie do współpracy i komunikacji wewnątrz firmy oraz kontaktów z klientami. Zawiera funkcje czatu, spotkań wideo i połączeń telefonicznych, a dodatkowo pozwala edytować dokumenty i pliki (np. Word, Excel) z poziomu aplikacji.

Od prostych slajdów, po złożone prezentacje z animacjami i grafikami 3D – PowerPoint pozwala przedstawiać najważniejsze informacje i dane w łatwy i wizualnie przystępny sposób. Dzięki integracji z chmurą Office, wspólne tworzenie prezentacji jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Word to narzędzie, które zna każdy – od uczniów i studentów, po profesjonalnych pisarzy i copywriterów. To jednak znacznie więcej niż edytor tekstu. Dzisiaj pozwala tworzyć skomplikowane szablony, korzystać z inteligentnych funkcji tłumaczenia i korekty, a nawet przekształcać całe dokumenty w strony internetowe.

Znana na całym świecie aplikacja do tworzenia arkuszy pozwala przeprowadzać szczegółowe kalkulacje, gromadzić istotne dane i tworzyć przystępne wizualnie wykresy – a dzięki chmurze Microsoft, cały zespół może pracować nad jednym plikiem w czasie rzeczywistym.

Prywatny magazyn w chmurze, dostępny z każdego urządzenia. 1 TB miejsca na ważne pliki, dokumenty i notatki, które można udostępniać wewnątrz firmy w celu współpracy, a także bezpiecznie wysyłać klientom jako link lub załącznik.

SharePoint to platforma w chmurze dla całej organizacji, pozwalająca tworzyć osobne witryny dla poszczególnych klientów i służyć jako firmowy intranet, a jednocześnie przechowywać pliki. Umożliwia też tworzenie niestandardowych aplikacji z Microsoft Flow i PowerApps, które mogą np. zautomatyzować firmowe procesy.

O ile w Wordzie najważniejszy jest tekst, o tyle w programie Publisher to treści wizualne grają pierwsze skrzypce. To przystępne narzędzie do tworzenia layoutów online (np. newsletterów), a także dokumentów drukowanych, wizytówek, broszur, pocztówek, itp. Program dostępny tylko na PC.

Access to zaawansowane narzędzie do organizacji i zarządzania danymi. Jeśli Twoja firma ma dostęp do ogromnej liczby danych, to Access pozwoli zarządzać nimi łatwiej niż Excel, łączyć się z różnymi źródłami danych (np. serwerami SQL) i automatycznie tworzyć złożone raporty z wykorzystaniem usługi Visual Basic for Applications. Program dostępny tylko na PC.

CASE STUDY

Pan Steskal: sukces rodzinnej firmy po wdrożeniu Microsoft 365 Business

Najlepsza platforma technologiczna to taka, którą potrafi obsłużyć każdy pracownik sklepu. Sieć piekarni-cukierni Pan Steskal miała przed sobą duże wyzwanie – jak sprawnie wprowadzić narzędzia do pracy zdalnej w firmie, która zatrudnia ponad 300 pracowników rozproszonych po całej Małopolsce? Jak zapewnić im zarówno prostą, ale i bezpieczną współpracę?

Syn założyciela firmy, Pan Piotr Steskal, precyzyjnie wyznaczył cele wdrożenia – m.in. centralne przechowywanie informacji firmowych, wspólny kalendarz, zdalny przydział i rozliczanie zadań, a także ochrona poufnych danych i ofert biznesowych. W tym wypadku zdecydowano, że najlepsze będzie podejście dwustronne: kadra kierownicza i biurowa otrzyma pełen pakiet Microsoft 365 Business Premium, a pracownicy w sklepach i wypiekarni skoncentrują się głównie na Microsoft Teams w wersji mobilnej.

Indywidualne podejście

Dla właścicieli piekarni priorytetem było, żeby załoga w sklepach potrafiła obsłużyć nowe narzędzia. Przeprowadzono więc dwie rundy szkoleń przez aplikację Teams, aby wszyscy mogli zapoznać się z możliwościami Microsoft 365 Business. Wcześniej pracownicy otrzymali też proste instrukcje wyjaśniające, jak dołączyć do takiego spotkania online na smartfonie przy użyciu nowych poświadczeń.

Chociaż spora część zespołu Pan Steskal na co dzień korzysta tylko ze smartfona, pracownik techniczny pomógł zainstalować dodatkowe aplikacje Microsoft 365 w sklepach i innych placówkach firmy – m.in. Microsoft Authenticator. Umożliwiło to zabezpieczenie logowań użytkowników przez dwuetapową weryfikację tożsamości. Zapewniono też inne zabezpieczenia, jak skanowanie załączników i linków czy etykiety ochrony dokumentów. Co więcej, przy pomocy Forms i PowerApps firma smodzielnie stworzyła rozwiązanie, które pozwala wysyłać do centrali szybkie zgłoszenia przez aplikację Teams, zawierające zdjęcia z placówki. Pracownicy nie musieli już wykorzystywać do tego celu skrzynki mailowej ani papierowych dokumentów, co pozwoliło usprawnić obsługę codziennych zadań w sklepach.

Szybkie wdrożenie i efekty

Cały proces nie zajął dużo czasu – dwa miesiące od pierwszej rozmowy do zamknięcia wdrożenia, a tylko dwa tygodnie od pierwszego szkolenia do uruchomienia Teams z bezpiecznym logowaniem dla całej firmy. Wszystkie cele określone przez kierownictwo zostały spełnione. Rodzinna firma otrzymała narzędzia i zabezpieczenia potrzebne do lepszej współpracy, a korzystanie z nich nie sprawiło pracownikom większych problemów.

Załoga Pan Steskal reprezentuje dziś poziom efektywności trzykrotnie wyższy od podobnych firm w swojej branży. 85% osób w firmie współpracuje z plikami pakietu Office w trybie online. Szybko zauważono też, że więcej pracowników zaczęło korzystać z aplikacji Teams, niż poczty.

Otrzymaj wycenę Microsoft 365 Business Premium dla swojej firmy

Wybierz ofertę dla:

  * - pola wymagane

   * - pola wymagane

    * - pola wymagane

    Zgłoszenia obsługuje autoryzowany partner handlowy Microsoft, firma RedFlag.