Bezpieczeństwo
w chmurze

Chroń wrażliwe dane, zwiększ zabezpieczenia i zagwarantuj zgodność z RODO

Wypełnij formularz i otrzymaj indywidualną wycenę

Poznaj wycenę dla swojej firmy
BEZPIECZEŃSTWO W CHMURZE

Najwyższy standard ochrony
dla małych i średnich firm

Ataki hakerskie to problem, który nie dotyka wyłącznie wielkich korporacji. Cyberprzestępcy często obierają na cel mniejsze firmy, zakładając, że będą gorzej zabezpieczone – i często się nie mylą. Jednorazowe kliknięcie w niewłaściwy link w mailu lub otwarcie złego załącznika może wyrządzić ogromną szkodę, zarówno na finansach firmy, jak i na jej reputacji. Microsoft 365 Business Premium pozwala tego uniknąć, zapewniając wszystkim pracownikom szereg zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających. 

Poznaj wycenę dla swojej firmy
Bezpieczeństwo
urządzeń i pracowników
Ochrona przed
cyberzagrożeniami
Bezpieczeństwo
danych klientów
Zarządzanie dostępem
użytkowników

Inteligentne zabezpieczenia w chmurze

Twoja firma jest bezpieczniejsza już dzięki korzystaniu z chmury, ale pakiet Microsoft 365 Business Premium obejmuje znacznie więcej. Otrzymujesz przede wszystkim dostęp do panelu administracyjnego Azure, który daje kontrolę nad firmowymi urządzeniami i udostępnia szereg narzędzi zabezpieczających. Część z nich wymieniliśmy poniżej.

Wszyscy użytkownicy Microsoft 365 Business Premium automatycznie otrzymują dostęp do Azure Active Directory Premium na licencji P1. To usługa zabezpieczająca Twoje dane i aplikacje w chmurze, pozwalająca zarządzać tożsamościami i dostępem.

Intune pozwala użytkownikom na bezpieczny dostęp do aplikacji i danych firmowych na urządzeniach z systemem Windows, macOS, Android oraz iOS. Możesz np. decydować, do jakich zasobów firmowych będzie mieć dostęp pracownik, zautomatyzować wdrażanie aktualizacji, automatycznie instalować aplikacje i znacznie więcej.

Azure Information Protection to rozwiązanie, którego celem jest ostrzegać pracowników o potencjalnych zagrożeniach w otrzymywanych treściach. Usługa skanuje wszystkie linki i załączniki w mailach oraz dokumentach. Następnie wyraźnie informuje użytkownika, jeśli wykryje np. próbę phishingu – lub całkowicie blokuje dostęp do takiej zawartości.

Dostęp warunkowy (ang. Conditional Access) jest usługą Azure, która pozwala administratorom ograniczać dostęp do danych lub aplikacji firmowych, jeśli określone kryteria (np. uwierzytelnianie wielopoziomowe) nie zostaną spełnione. Dzięki chmurze Microsoft, w całej firmie można zastosować jednolitą politykę bezpieczeństwa.

Dzięki usłudze Windows Virtual Desktop, użytkownicy mogą otrzymać dostęp do emulowanego systemu Windows i wszystkich potrzebnych aplikacji i zasobów w całkowicie kontrolowanym środowisku w chmurze. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz bezpiecznie zapewnić pracownikom dostęp do firmowego systemu z domu.

Microsoft Defender to usługa, która z pomocą sztucznej inteligencji analizuje i powstrzymuje ataki na Twoją firmę, zanim zdążą wyrządzić szkody. Monitoruje incydenty i automatycznie informuje o tych, które mogą stanowić realne zagrożenie.

ARTYKUŁ

Dane firmy to Twoja odpowiedzialność – jak je chronić?

Nie ma znaczenia z jakiej branży jesteś. Każda firma korzysta dziś z technologii, w tym coraz częściej z usług chmurowych. Nie wierzysz? Aplikacje takie jak Microsoft Teams czy OneDrive to chmura w czystej postaci.

Przejście do chmury pozwala na szybkie uruchomienie współpracy na dokumentach, udostępnianie informacji wewnątrz i poza firmę, szybką komunikację podczas pracy zdalnej oraz znacznie łatwiejsze śledzenie wspólnych projektów. Praca z każdego miejsca i każdego urządzenia to genialne rozwiązanie, ale nie jest pozbawione ryzyka. Aby go uniknąć, musisz skutecznie zabezpieczyć swoje informacje biznesowe lub dane klientów.

Dlaczego małe i średnie firmy potrzebują ochrony?

Wszystkie firmy narażone są na włamania, wycieki i koszty. Najbardziej kosztowne są straty wizerunkowe. Do ochrony przed zagrożeniami potrzebujesz trzech rzeczy: świadomości skutków swoich działań, edukacji użytkowników oraz technologii ochrony. W tym ostatnim pomoże Ci gotowy pakiet cyberbezpieczeństwa. Najprościej jest wybrać Microsoft 365 Business Premium.

Mniejsze firmy nie poradzą sobie same z zagrożeniami. Potrzebują partnera technologicznego, aby korzystać z jego praktyk, zabezpieczeń i certyfikacji. Takim partnerem jest Microsoft. Potrzebują też specjalisty, kogoś dobrze rozeznanego w temacie zabezpieczeń. Tę rolę pełni firma RedFlag – Silver Microsoft Partner. Bezpieczeństwo wymaga ciągłej kontroli. Wybierając Microsoft 365 Business Premium i RedFlag, będziesz korzystać z najwyższych dostępnych standardów i poprawisz bezpieczeństwo swojej firmy.

Każda firma potrzebuje systemu autoryzacji, aby wiedzieć kto, gdzie i dlaczego uzyskuje dostęp do informacji firmowych. Jeśli to konieczne, odłączysz pracownika od firmy jednym kliknięciem. Usuniesz informacje firmowe z jego telefonów oraz komputerów. Skopiowane pliki będą nie do otwarcia. Skasowane wiadomości będzie można odzyskać. Tak wygląda ochrona własności intelektualnej. Pamiętaj, że dane firmy to Twoja odpowiedzialność.

Zabezpiecz cyfrową tożsamość pracowników, ​aby chronić swój biznes

Strategia cyberbezpieczeństwa każdej firmy rozpoczyna się od ochrony tożsamości. Pomyśl: login użytkownika to jego e-mail (żadna tajemnica), a hasło… bezpieczne hasła nie istnieją. Uważa się, że każde hasło już kiedyś wyciekło. Kwestią czasu jest tylko dopasowanie właściwego hasła do odpowiedniego konta. Dlatego należy włączyć dodatkowy element autoryzacji: Windows Hello, aplikację potwierdzającą logowanie lub klucz zabezpieczeń. Nie czekaj, aż będzie za późno.

Pojedyncze rozwiązania ochronne nie są dzisiaj wystarczające. Potrzebna jest platforma chroniąca wszystko: tożsamość, urządzenia, aplikacje, wiadomości, dokumenty, konwersacje… Tego nie zrobi antywirus – dlatego wybierz gotowy pakiet cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm.

Czy sam Office nie wystarczy?

Jeśli pracownicy odbierają pocztę na prywatnych telefonach, to oznacza, że informacje firmowe i dane osobowe trafiają poza firmę. Nie masz już nad nimi kontroli. Jednak nadal ponosisz za nie odpowiedzialność. Pomyśl o tym, zanim pracownik zmieni firmę. ​Oszacuj koszt ryzyka. A potem przejdź na Microsoft 365 Business Premium, jedyny gotowy pakiet cyberbezpieczeństwa dla małych i średnich firm.

Otrzymaj wycenę Microsoft 365 Business Premium dla swojej firmy

Wybierz ofertę dla:

  * - pola wymagane

   * - pola wymagane

    * - pola wymagane

    Zgłoszenia obsługuje autoryzowany partner handlowy Microsoft, firma RedFlag.